ТВЕРДОПАЛИВНІ КОТЛИ
Не дивлячись на те, що газові котли масово застосовуються в нашому житті, котли на твердому паливі з кожним роком стають все популярніше. Останні твердопаливні котли мають величезні відмінності від своїх старих аналогів. Вони обладнані автоматикою горіння і подачі палива, вентиляторами наддуву повітря, що робить їх використання легким і зручним процесом, з кофортом і новим дизайном. Асортимент твердопаливних котлів дуже високий, а паливо (дрова, кам'яне вугілля, пеллета) при невеликій вартості дає большый ефект. Твердопаливні котли можуть бути орієнтовані на широкий спектр споживання: від побутового до промислового використання. Вони застосовуються для опалення приватних будинків, виробничих цехів, шкіл, лікарень. Особливо цікавою буде пропозиція для підприємств, які займаються деревообробною промисловістю, адже окрім основних видів палива можна спалювати деревні відходи.Адже спалювання відходів древини допомагає не лише їх утилізувати, але і пристойно економити на опаленні будівель і виробничих приміщень.
Класичні твердопаливні котли наприклад
-мають ряд позитивний сторін, в порівнянні з котлами на інших видах палива. Створюються такі котли з чавуну або сталі.Передается тепло за допомогою чавунного або сталевого теплообмінника. У традиційних моделях, паливо подається вручну, деякі промислові і домашні варіанти оснащені автоматичною подачею палива і очистки золи . Паливом в таких котлах служить дрова, вугілля, торф, які доступніші в порівнянні з нафтою і газом. До переваг відносяться: мультипаливність-наявність, простота і дешевизна палива, а також те, що вибір видів палива залежить від Вас. Завдяки саме цим перевагам твердопаливні котли мають попит в районах, де є труднощі з постачаннями електрики або газу. При установці цих твердопаливних котлів не потрібна велика кількість узгоджень із службами і відомствами. Є у таких твердопаливних котлів і недоліки: їх ККД нижчий, в більшості старих моделей відсутня сучасна автоматика горіння, а також необхідність в частому завантаженні палива.
Твердопаливні котли тривалого горіння
Коли нашому ринку з'явилися котли у вигляді свічки, розроблених в Литві компанією Stropuva або Candles, у нас укорінився термин-котлы тривалого горіння. Завдяки таким розробкам, сучасні твердопаливні котли забезпечують час горіння, небачений раніше. У Твердопаливних котлів від компаній Stropuva або Candles гарантована тривалість горіння більше 26 годин на одному завантаженні дровами. У варіантах використання вугілля, тривалість горіння доходить до 5-ти діб. Це є величезною перевагою котлів такого типу, оскільки котел на твердому паливі, з іншою конструкцією, не досягає схожих показників роботи. Такі твердопаливні котли відрізняються один від одного тільки тим, що камера згорання обладналася жаростійкими елементами, які покращують эфективность згорання вугілля. У таких котлах за підтримку температури відповідає запатентована биметалична пластина-датчик регулювальника тяги, який керує повітряним шибером. Їх ККД близько 90% - кращий показник, що відрізняє високоякісні литовські котли на твердому паливі.
Розрізняють також пиролизні котли і котли твердопаливні з бункерами, які працюють на пеллетах.
Газогенераторні піролізні котли, наприклад: SAS, GALMET, Biasi. В газогенераторних або піролізних котлах, на відміну від традиційних, горить саме деревний газ, який виділяється з дерева під впливом високої температури. Продуваючись через форсунки, деревний газ горить жовтуватим або безбарвним полум'ям. В результаті такого горіння утворюється мала кількість золи і сажі. ККД пиролизних котлів досягає 85%, до їх недоліків відносять високу вартість і потребу в дуже сухих дровах (коли дрова сирі такі котли горять погано, дуже сильно зменшується їх ККД).
Пеллетні котли або котли з автоматичною подачею пеллет, вугілля, деревних відходів.
Котли на твердому паливі з бункерами працюють на пеллетах-деревна стружка і відходи, спресовані в гранули. Розміри пеллет досить малі: 5-70 міліметрів в довжину і 6-10 міліметрів в товщину. Купити таке паливо на території СНД сьогодні дуже просто, тому котли твердопаливні в Україні на пеллетах користуються великою популярністю.Час роботи таких котлів в автоматичному режимі необмежено.Головна проблема таких котлів-система запасу палива або система подачі палива з паливних бункерів або силосів. Бувають два типи подачі палива: механічна - в ній застосовуються шнекові транспортери та яма або приміщення де зберігаються пеллети,тирса або вугілля-горошок. Пневматична система-заснована на компресорі подачі повітря і пневмопроводах. Вона за типом нагадує великий пилосос. Така система в змозі транспортувати сипке паливо на відстань до 100м або на висоти до 25метров. Ця система більш універсальна і зручна в роботі.
Висновок: В порівнянні з газовими, котли на твердому паливі економічніші, довговічніші і швидше окупаються.
Фахівці нашого магазину допоможуть Вам вибрати кращий і оптимальніший варіант твердопаливного котла тільки виходячи з ваших побажань і переваг. Ми піклуємося про Вас завжди і скрізь!